Historie

První nesmělé náznaky toho, že by mohl vzniknout v Rajhradě takovýto amatérský hokejový klub se datuje do dřívějších dob, kdy se partičky kluků scházeli na umělém přírodním ledě u rajhradské RAFKy. Největším problémem pro pravidelnost přátelských klání bylo počasí. A tak vznikla myšlenka účasti na pravidelných odpolednech zasvěcených hokeji na umělém ledě. Zpočátku zcela pochopitelně převládalo nad hokejovými dovednostmi i mírou vybavení ono nezbytné nadšení pro hru, které postupem času umožnilo zpočátku křehké rostlině vyrůst v solidní strom. Neboť jestliže hokejové dovednosti se dají časem natrénovat a výstroj se dá postupně dokoupit, bez nadšení a elánu by ani k jedné jmenovaných činností nikdy nedošlo. Součastné složení týmu se sešlo na přelomu roku 2012 / 2013, prvním společným tréninkem je datum 17.11.2012 na rosickém zimáku. Vznik klubu v této podobě se datuje k 1.12.2012. Z prvních zápasů zbylo zdravé jádro, které je v klubu od prvopočátku, bylo doplněno nově příchozími, kteří do klubu donesli trochu hokejového umu. Část týmu je složená s rajhradských kluků, popř. kluků z blízkého okolí, ale i početné skupinky hokejistů Přísnotic a Bratčic. Počátkem roku 2013 se objevila příležitost zahrát si nově založenou soutěž NHL(R) a tak se náš tým zapisuje do tabulek a statistik amatérské soutěže. Koncem roku 2013 zakládáme občanské sdružení pod názvem HC Mantinel's Rajhrad, o.s. Z důvodu nového občanského zákoníku se změnil název na HC Mantinel's Rajhrad, z.s. Na konci roku 2016 je veřejnosti předáno umělé klužiště na tenisových kurtech, které přináší možnost tréninků přímo v Rajhradě. V sezóně 2017/18 se zúčastníme nově vzniklé soutěže FSHHL.

Logo

Autorem loga, kterému bych chtěl poděkovat, je Petr Šinkovský, člen hokejového týmu, který věnoval svůj čas a hlavně svoje designerské schopnosti do vytvoření našeho loga.

Dresy

Na příští sezónu plánujeme výrobu nových dresů. Zde je jejich podoba, ještě bez log sponzorů.

bílá varianta:

černá varianta:

zde finální varianta bílých dresů:

zde finální varianta černých dresů: